Tarihçe

İstanbul’un Beykoz ilçesinde eski adı ile “Adampol” olan Polonyalı köyü Polonezköy’de yer alan Leonardo Restoran-Cafe, yeşili maviyle buluşturan bir mekan! 1993’te restore edilerek hizmete açılan bu 90 yıllık iki katlı evde kurulmuş olan Leonardo Restoran, özellikle doğaseverler için cazip bir seçenek sunuyor.

Turizm Günlüğü olarak aileniz ve sevdiklerinizle birlikte yemekler yiyebileceğiniz, havuza girip rahatlayabileceğiniz ve şehrin gürültüsünden kaçıp dinlenebileceğiniz bu mekanı sizler için deneyimledik.

Yeşili maviyle buluşturan bir mekan: Leonardo Restaurant

Şehir ve iş hayatının yoğunluğundan sıkılanlara hafta sonu değerlendirmeleri için alternatif olarak araştırdığımız mekanlar arasında yer alan Leonardo Restoran-Cafe, doğayla baş başa kısa bir tatil kaçamağı sunuyor.

Tarihi evin klasik detaylarıyla bugünün modernizmi ile bir araya gelen restoranın kapalı mekanı; 100 kişi kapasiteli üst kat, 75 kişilik camekanlı ve şömineli alt kat, 30 kişilik alt kat girişi ve 300 kişi kapasiteli bir ön bahçeden oluşuyor.

Leonardo Restaurant’ın havuz terasında barbekü davetleri…

ÖZEL DAVETLER İÇİN BÜYÜK KAPASİTEYE SAHİP

Havuz terasında ise country tarzda barbekülü 50-400 kişilik oturma kapasiteli restoran özel davetler, kokteyller ve toplantılar için her türlü hizmeti sağlayacak şekilde düzenlenmiş. Ayrıca mekanın 80 kişilik konferans salonu da bulunuyor.

Leonardo Restaurant’ın açık büfesi hafta sonları ve bayramlarda 11:30 – 17:00 saatleri arası hizmet veriyor.

EV YAPIMI TATLAR 

Türk, Polonya, Avusturya, Fransız, Slav mutfaklarının en lezzetli yemeklerinin servis edildiği restoranda, deneyimlediğimiz Steak Polonez, Leonardo böreği ve Parmesanlı Leonardo salatasını denemeden gitmeyin!

DÜĞÜN SEZONU DOLULUK ORANLARINI HAREKETLENDİRMEYE BAŞLADI

Hoş ve güler yüzüyle bizi ağırlayan Leonardo Restoran’ın Sahibi Marilyn Dohoda ile mekan hakkında konuşurken düğün sezonunun başlamasıyla birlikte doluluk oranlarınında yavaş yavaş hareketlendiğini öğrendik. Daha çok yerli turizme hizmet ettiklerini kaydeden Marilyn Dohoda, sözlerine şöyle devam etti:

Leonardo’da iş toplantıları için özel alan da var!

ALA CARTE SERVİSİ

“Burada özel, iş ve grup toplantıları için de alternatifli menüler ve arzu edildiği takdirde özel yemekler de yapıyoruz. Hafta sonu açık büfe kahvaltımız saat 09.30 ile 13.30 arası 80 TL ve saat 09.30-16.00 arası kahvaltı ve barbekü büfesi ise 130 TL. Büfe sonrası ve hafta içi ala carte hizmetimiz devam ediyor. Çocuklar 4-8 yaş arası yüzde 50 indirimli.

Doğa ortamıyla kucaklaşmak isteyenlere: Leonardo Restaurant

ÇOCUKLARA ÖZEL OYUN ALANI

Yarı olimpik bir havuzumuzda bulunuyor. Haftasonu havuz giriş fiyatlarımız 80 TL, haftaiçi ise 60 TL. Ayrıca soyunma kabinleri, dolaplar ve sıcak duşlar da diğer hizmetlerimiz arasında yer alıyor. Kısacası biz çimlerin üzerinde şezlonglarıyla, kiraz ağaçları altında hamaklarıyla ve snack barıyla yazın sıcağından, şehrin gürültüsünden, iş stresinden uzaklaştırarak doğa ortamıyla kucaklaşmak isteyenlere her gün 09:00-20:00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Ayrıca çocuklar için mini futbol kalesi, badminton, orman evi, tahtarevelli, salıncak ve kaydıraktan oluşan bir oyun alanımız da bulunuyor.”